Ana sayfa
TRTfirmidaş


Duyurular

×

Vakıflar; sosyal bütünleşmenin sağlanması, dayanışma ruhunun diri tutulması, sevgi, dostluk ve yardımlaşmanın her daim hâkim olması adına kurulmuş müstesna kurumlardır. Vakfımız da TRT çalışanları arasında dayanışmayı sağlamak, geleceğini teminat altına almak ve zor zamanlarında yanında olmak adına 1973 yılında kurulmuştur.

Gayesi üyelerinin refahı olan RATELVAK, sizlerin güveni ve desteğiyle her yıl gücüne güç katmıştır. Vakıf gelirleri uzun yıllar bankadaki çeşitli yatırım araçlarıyla değerlendirilirken 2016 yılının ikinci yarısıyla birlikte yeni bir vizyon ortaya konmuştur. Gelirler sadece bankaların sabit finansmanlarına bırakılmamış yeni projelerle yüksek kazanç sağlanması amaçlanmıştır. Bu kapsamda gerçekleştirilen konut projeleri vakfımızın gücüne güç katmış, bu güç emeklilik ikramiyelerine vakıf tarihinin en yüksek artışı olarak yansıtmış üyelerin geleceğinin teminatı haline dönüşmüştür. Mevcut üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına kredi miktarların dada vakıf tarihinin en yüksek artışı sağlanmıştır.

Sizlerin güveni ve desteğiyle vakfımızın daha da güçleneceğine inanıyoruz. Gücümüzü sizden alıyoruz. Öneri ve eleştirilerinizi bölgelerdeki temsilcilerimize ya da direkt vakıf merkezine mail, telefon veya yüz yüze iletebileceğinizi hatırlatarak saygılarımızı sunuyoruz.

×

Yatırım amaçlı Ankara Bağlıca semtinde Vakfımız adına alınan arsa kat karşılığı (16 daire, 12 dükkân) inşaat firmasına verilmiştir. İnşaat sektöründe yaşanan ciddi sıkıntılara rağmen, proje başarı ile sonuçlandırılmış daire ve dükkânların süresi içinde iskânı alınmış ve Vakfımıza teslim edilmiştir.

Vakfımıza ait daire ve dükkânların satış işlemleri başlamış olup, dairelerin 8 adedi 2 ay gibi bir sürede satılmış, kalan kısmının satış görüşmeleri devam etmektedir. Tahminimizce Genel Kurul’a kadar kalan dairelerin tamamının satış işlemleri gerçekleşecektir.

Yatırıma ilk başladığımız günlerde proje sonucunda tahmini olarak ortalama 4.500.000,00-TL ile 5.000.000,00-TL arasında kâr elde edileceği hesaplanmıştır.Piyasa durumlarına bağlı olarak ve ayrıca yapılan inşaatın kalitesinin yüksek olması nedeniyle tahminlerimizin üzerinde bir gelir elde edilmesi söz konusu olmuş, gelir beklentilerimiz 4.500.000,00-TL ile 5.000.000,00-TL’den 14.000.000,00-TL veya 15.000.000,00-TL ye yükselmiştir. 2019 yılında 2 aylık dönemde yapılan daire satışları da bu tahminimizi onaylamaktadır. Sonuç olarak, yatırıma ayrılan tutarın %100 oranının üzerinde ek bir kâr söz konusu olacaktır.

Yatırımların kârlılığı direkt üyelerin emeklilik ödemelerine yansımaktadır. Şöyle ki; geçmiş yıllarda emeklilik ödemesi 500-TL ile 1000-TL arasında yükselirken, şu an itibariyle 25 yıllık üyemiz temel alındığında emeklilik ödemesinde ortalama 8.000,00-TL üzerinde bir artış sağlanacaktır.

Tüm üyelerimizi saygılarımızla duyurulur.Mustafa ŞAHİN

Yönetim Kurulu adına

Başkan

×

Kıymetli üyelerimiz;

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle meşakkatli bir delege seçim süreci geçirdik. Olağan genel kurulumuz da pandemiden etkilendi ve ötelendi. En nihayetinde 8 Ağustos’ta güçlü bir katılımla genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Üyelerimizden aldıkları sorumlulukları yerine getirmek adına pandemi dönemine rağmen Ankara’dan ve diğer illerden genel kurulumuza katılan tüm delegelere teşekkür ediyoruz. Sizlerden aldığımız güçle yolumuza emin adımlarla ilerleyeceğimizi tekrar ifade etmek istiyoruz. Hem emeklilik sürecinde hem de güncel ihtiyaçlarınızda sizlere daha çok destek vermek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Ankara’daki konut projemiz ardından İstanbul Çekmeköy’deki projemiz için de kolları sıvadık ve temeli atıyoruz. Bir sonraki genel kurula kadar bitmesini planlıyoruz. Bu projelerle birlikte emeklilik yardımının da ciddi düzeyde arttığı müjdesini sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Güncel ihtiyaçları karşılamak adına kredi miktarlarını %50 oranında artırmıştık. Genel kurul esnasında delegelerimizin talebi üzerine konut kredisini de %50 oranında artırma kararı aldık. Marifet iltifata tabiidir. Hem siz kıymetli üyelerimizin desteği hem de yapılan işler sonucu RATELVAK ailesine katılan yeni üyelerimiz bizi ziyadesiyle memnun ediyor ve çalışma azmimizi artırıyor. Aidatlarımız ve projelerimizle büyüttüğümüz vakfımızı daha güçlü kılmak için görüş ve önerilerinizi de temsilciler aracılığıyla bizimle paylaşabileceğinizi hatırlatıyor ve yeni dönemde farklı sürprizleri sizlerle paylaşmak heyecanıyla yola devam ediyoruz.Mustafa ŞAHİN

Yönetim Kurulu Başkanı

RATELVAK 2020 YILI VE 24.OLAĞAN GENEL KURUL TESPİTLERİ1-VAKFIMIZIN YILLARDIR KULLANILAN SENET VE YÖNETMELİKLERİNİN GÜNCELLENMESİ YAPILMIŞ VE GÜNÜN KOŞULLARINA UYGUN HALE GETİRİLMİŞTİR.

2-VAKIF ÜYE AİDATLARIMIZ 110,00-TL YE ÇIKARILMIŞ BUNA BAĞLI OLARAK SOSYAL YARDIMLARIMIZ DA AİDAT ARTIŞ ORANLARI KADAR ARTTIRILMIŞTIR.

3-VAKFIMIZIN KREDİLERİ %50 ORANINDA ARTTIRILMIŞTIR.

4-VAKFIN GÜNCEL AKTÜER HESAPLARI YAPILARAK, YATIRIM DÖNÜŞLERİNİN DE HESAPLARA İNTİKAL ETTİRİLMESİ SONUCUNDA EMEKLİ İKRAMİYELERİNDE VAKIF TARİHİNDE İLK DEFA YÜKSEK ORANDA ARTIŞLAR YAPILMIŞTIR.5-VAKFIN İLK YATIRIMI OLAN ANKARA BAĞLICA PROJESİ KISA BİR SÜREDE TAMAMLANARAK 28 ADET GAYRIMENKUL TESLİM ALINMIŞ OLUP, AKABİNDE 16 ADET DAİRE SATILMIŞ VE TUTARLARININ BANKA HESAPLARINA İNTİKALİ SAĞLANMIŞTIR.12 ADET DÜKKÂN İSE VAKFIMIZIN MALI OLARAK TAPU BELGELERİ ALINMIŞTIR. UHDEMİZDE BULUNAN 12 ADET DÜKKÂNIN İSE PİYASA DURUMLARINA GÖRE SATIŞI YAPILACAK YA DA YENİ PROJELERİMİZDE TAKAS OLARAK KULLANILABİLECEKTİR. VAKFIN YARARINA GÖRE HAREKET EDİLECEKTİR.6-YILLARDIR AKTİF OLARAK KULLANILAMAYAN İKTİSADİ İŞLETMEMİZİN CANLANDIRILMASI İÇİN COVİT -19 PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE YAPILAN GÖRÜŞMELER VE YASAL BAŞVURULAR NETİCESİNDE MÜTEAHHİTLİK KARNESİ ÇIKARTILMAK SURETİYLE İKTİSADİ İŞLETMEMİZE RESMİ OLARAK MÜTEAHHİTLİK YETKİSİ ALINMIŞTIR.7-COVİT -19 PANDEMİ DÖNEMİNDE PİYASALARIN DURGUN OLDUĞU DÖNEMDE İKİNCİ YATIRIMIMIZ OLAN İSTANBUL ÇEKMEKÖY TAŞDELEN MEVKİİNDE 88 DAİRELİK BİR ARSANIN MAL SAHİPLERİ İLE KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ YAPILMIŞTIR.%41 İLE YAPILAN BU ANLAŞMA İLE VAKFIMIZ 52 DAİRE SAHİBİ OLACAKTIR. DAHA SONRA PİYASALARIN AÇILMASI VE KONUT KREDİLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ İLE KONUT SATIŞLARI HIZLANMIŞTIR. BUNUN SONUCUNDA %41 İLE YAPTIĞIMIZ ANLAŞMA AYNI BÖLGEDE %45 E ÇIKMIŞTIR. SONUÇ OLARAK ANLAŞMA SAFHASINDA VAKFIMIZ 3 ADET DAİRE KAZANMIŞTIR.

×

1-VAKFIMIZIN YILLARDIR KULLANILAN SENET VE YÖNETMELİKLERİNİN GÜNCELLENMESİ YAPILMIŞ VE GÜNÜN KOŞULLARINA UYGUN HALE GETİRİLMİŞTİR.

2-VAKIF ÜYE AİDATLARIMIZ 110,00-TL YE ÇIKARILMIŞ BUNA BAĞLI OLARAK SOSYAL YARDIMLARIMIZ DA AİDAT ARTIŞ ORANLARI KADAR ARTTIRILMIŞTIR.

3-VAKFIMIZIN KREDİLERİ %50 ORANINDA ARTTIRILMIŞTIR.

4-VAKFIN GÜNCEL AKTÜER HESAPLARI YAPILARAK, YATIRIM DÖNÜŞLERİNİN DE HESAPLARA İNTİKAL ETTİRİLMESİ SONUCUNDA EMEKLİ İKRAMİYELERİNDE VAKIF TARİHİNDE İLK DEFA YÜKSEK ORANDA ARTIŞLAR YAPILMIŞTIR.5-VAKFIN İLK YATIRIMI OLAN ANKARA BAĞLICA PROJESİ KISA BİR SÜREDE TAMAMLANARAK 28 ADET GAYRIMENKUL TESLİM ALINMIŞ OLUP, AKABİNDE 16 ADET DAİRE SATILMIŞ VE TUTARLARININ BANKA HESAPLARINA İNTİKALİ SAĞLANMIŞTIR.12 ADET DÜKKÂN İSE VAKFIMIZIN MALI OLARAK TAPU BELGELERİ ALINMIŞTIR. UHDEMİZDE BULUNAN 12 ADET DÜKKÂNIN İSE PİYASA DURUMLARINA GÖRE SATIŞI YAPILACAK YA DA YENİ PROJELERİMİZDE TAKAS OLARAK KULLANILABİLECEKTİR. VAKFIN YARARINA GÖRE HAREKET EDİLECEKTİR.


Copryright © 2021, Bu Site BAB Mikroskop ve Görüntü Analiz Sistemleri Tarafından Yapılmıştır